فناوری

افتتاح پروژه‌های ارتباطی ایرانسل به مناسبت روز جهانی ارتباطات

۶ قرارداد «خرید تجهیزات بومی اولویت‌دار شبکه ملی اطلاعات و توسعه صادرات» بین ایرانسل و تأمین‌کنندگان داخلی، امروز با حضور آنلاین رئیس‌جمهوری امضا شد.

افتتاح هفتادویکمین سایت ۵G ایرانسل در استان البرز و بهره‌برداری از دو سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در استان‌های کرمان و کردستان، دیگر پروژه‌های ایرانسل بودند که در آستانه روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی، در حضور رئیس‌جمهوری افتتاح شدند.

امضای ۶ قرارداد بومی‌سازی و توسعه صادرات

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، صبح امروز (سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳)، نشست نظارت ستاد وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، به ریاست «سید ابراهیم رئیسی»، رئیس‌جمهوری، برگزار و پروژه‌های مهم ارتباطی کشور افتتاح شد.

در این نشست طی ارتباطی آنلاین از ساختمان مرکزی ایرانسل با وزارت ارتباطات، با حضور بیژن عباسی‌آرند، مدیرعامل ایرانسل و مدیران عامل و مدیران شرکت‌های فناور داخلی، ۶ قرارداد خرید تجهیزات بومی اولویت‌دار شبکه ملی اطلاعات و توسعه صادرات، بین ایرانسل و شرکت‌های «اتصال صنعت میانه» و «ارگ جدید بم» در حوزه مودم فیبرنوری  (ONT)، شرکت‌ «گسترش خدمات کارا تلفن» در حوزه تجهیزات انتقال نوری (OLT)، شرکت «موج خاور» در حوزه لینک مایکروویو و شرکت‌های «صنایع مخابرات» و «گسترش ارتباطات بهداد» در حوزه آنتن ۳۲ پورت، به امضا رسید.

ایرانسل با مشارکت در این قراردادهای ارزی-ریالی، به ارزش ۱۲میلیون و ۵۰۰هزار دلار و ۲هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال، برای تجهیز و توسعه بیش از پیش شبکه فیبرنوری و زیرساخت ارتباطی کشور، سرمایه‌گذاری کرده است.

مدیرعامل ایرانسل با اشاره به این حجم سرمایه‌گذاری و دستاوردهای امضای این قراردادها گفت: «ایرانسل همواره علاقه‌مند است تا با همکاری شبکه همکاران داخلی خود در تأمین تجهیزات شبکه و تجهیزات زیرساخت‌های ارتباطی، روابط گسترده و کارآمد داشته باشد و در عین حال این انتظار می‌رود تا با تعهدی که همکاران نسبت به قرارداد دارند، بالاترین کیفیت محصول را ارائه دهند. ما به ویژه در حوزه تجهیزات فیبرنوری که پروژه زیرساختی مهم کشور است، بر کیفیت محصول، تأکید زیادی داریم و هدف‌‌مان از تأمین مودم‌های بومی فیبرنوری، ارائه کیفیت بالا به مصرف‌کنندگان نهایی یعنی منازل و کسب‌وکارها است.»

بهره‌برداری از ۷۱ اُمین سایت نسل پنج استان البرز

در بخش دیگری از جلسه امروز طی ارتباط آنلاین با شهر کرج، ۷۱ اُمین سایت نسل پنج تلفن‌همراه ایرانسل در استان البرز افتتاح شد. در جریان این افتتاح و با انجام تست سرعت از طریق اتصال گوشی تلفن‌همراه به سایت ۵G مذکور، سرعت دانلود ۱۰۴۴ مگابیت بر ثانیه، ثبت شد.

افتتاح آنلاین دو سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در روستاهای باغ بزم از توابع شهرستان بردسیر استان کرمان و علی‌آباد لوچ از توابع شهرستان دهگلان استان کردستان، با حضور مدیران کل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات هر دو استان، از محل بودجه توسعه روستایی وزارت ارتباطات، بخش دیگر جلسه مراسم افتتاح پروژه‌های مهم ارتباطی کشور بود. با بهره‌برداری از این دو سایت ارتباط روستایی، ۲۷۵ خانوار تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل قرار گرفتند.


منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا