فناوری

اولین رویداد کاربرد هوش‌مصنوعی در صنعت برق برگزار شد

به گزارش مجله تیتر ۱۲ به نقل از برنا؛ مجیدعمیدپور، رئیس پژوهشگاه نیرو در آیین افتتاحیه این رویداد، ضمن تشریح روند شتابان فعالیت‌های پژوهشی و توسعه فناوری در حوزه هوش‌مصنوعی، به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از ظرفیت‌ فناوری‌های مرتبط با هوش‌مصنوعی برای رفع نیازهای کشور اشاره کرد و عنوان داشت: توسعه یکپارچه زیست بوم فناوری‌های مرتبط با هوش‌مصنوعی در وزارت نیرو ضروری است.

عمیدپور در ادامه، اقدامات انجام شده در راستای تدوین سند تحول دیجیتال و طرح توسعه به‌کارگیری فناوری‌های هوش‌مصنوعی در بخش تولید صنعت برق را برشمرد و ضرورت ایجاد زیرساخت‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و مغزافزاری و توانمندسازی منابع انسانی متخصص در حوزه هوش‌مصنوعی را مورد تاکید قرار داد.

رئیس پژوهشگاه نیرو تصریح کرد: ایجاد و گسترش بسترهای مناسب به‌کارگیری هوش‌مصنوعی در افزایش بهره‌وری از دارایی‌ها در قالب نظام مدیریت دارایی فیزیکی مبتنی بر انقلاب صنعتی چهارم باید در صنعت برق شتاب بیش‌تری داشته باشد.

وی در پایان خواستار توسعه دانش و ‌همکاری نزدیک‌تر وزارت نیرو با سایر دستگاه‌ها (وزارت نفت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی ریاست جمهوری و …)، در استفاده گسترده از فناوری‌های نوین مرتبط با هوش‌مصنوعی و فرهنگ‌سازی و ترویج این فناوری شد.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا