اقتصاد

برنامه‌ریزی برای افزایش ۱۰ درصدی انرژی تحویلی به صنایع

به گزارش مجله تیتر ۱۲ به نقل از برنا، مصطفی رجبی مشهدی گفت: سال گذشته مصرف برق دربخش صنعت کشور ۶ درصد  نسبت به سال ١۴٠١ افزایش یافت که این شاخص برای صنایع بزرگ ١۴ درصد بود.
وی تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده در دوره اوج تابستان بیش از٩٠ درصد از مشترکان صنعتی که کارگاه های صنعتی و واحد های صنفی – صنعتی را تشکیل می‌دهند، مشمول برنامه‌های مدیریت مصرف نخواهند شد و در شهرک‌های صنعتی هم ۶ روز در هفته بدون محدودیت تولید می کنند و مدیریت بار به جابه جایی با  یک روز تعطیل و یا جمعه در هفته کاهش یافته است.
مدیرعامل شرکت توانیر همچنین گفت: برای صنایع بزرگ هم برنامه‌ریزی براساس زنجیره تولید با هماهنگی همکاران وزارت صمت به گونه ای تنظیم شده که در ساعات اوج، مصرف حداقلی را خواهند داشت و مصرف شان را به ساعات کم باری منتقل می‌کنند.
وی یادآور شد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در صددیم تا انرژی تحویلی به صنایع را تا ١٠ درصد افزایش دهیم.
رجبی مشهدی در عین حال به تفاهم‌نامه منعقد شده میان وزارتخانه‌های صمت و نیرو اشاره کرد و گفت: براساس این تفاهم‌نامه و همچنین ماده ۴ قانون مانع‌زدایی صنعت برق، صنایع انرژی‌بر کشور مکلف به احداث ١٠ هزار مگاوات نیروگاه شدند که در قانون به آنها تکلیف شده است.
وی یادآور شد: پس از انعقاد این تفاهم نامه، تاکنون حدود ١۴٠٠ مگاوات نیروگاه صنایع وارد مدار شده است که بخشی از مصرف صنایع را تامین خواهند کرد.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا