بین الملل

بروکسل حمله به سفارت ایران در سوریه را محکوم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیمدو روز پس از حمله صهیونیست ها به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق، اتحادیه اروپا در بیانیه ای این حمله را محکوم کرد.

در بیانیه دفتر اقدام خارجی اتحادیه اروپا آمده است: در چنین شرایط بحرانی منطقه ای، باید بیشترین خویشتنداری را اعمال کرد. تنش بیشتر در منطقه به نفع کسی نیست.

همچنین سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: اصل مصونیت دیپلماتیک پرسنل و پست های کنسولی و دیپلماتیک باید در همه موارد و تحت هر شرایطی مطابق با قوانین بین المللی رعایت شود.

رژیم صهیونیستی در جدیدترین جنایت خود روز دوشنبه با حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، سردار محمدرضا زاهدی فرمانده سپاه قدس در سوریه و لبنان و ۶ مستشار نظامی دیگر ایرانی را در سوریه به هلاکت رساند.

در جریان این تجاوز، ساختمان کنسولگری ایران در دمشق به طور کامل تخریب شد، بخش‌هایی از ساختمان سفارت کشورمان نیز آسیب دید.

حسین اکبری سفیر ایران در سوریه ضمن تشریح جزییات این اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل در شش ماه گذشته با نقض تمامی قوانین بین المللی به کنسولگری ایران در دمشق و جنایات خود در غزه، لبنان و سوریه حمله کرد. ماه ها. رژیم صهیونیستی و حامیان آن به خوبی می دانند که این جنایت بی پاسخ نخواهد ماند.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا