بین الملل

تحویل دفترچه های اقامت طرح سپرده گذاری اتباع در خراسان رضوی

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حسین شرافتی راد» مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی اعلام کرد: روز شنبه یکم اردیبهشت ۱۴۰۳ اولین دفترچه‌های اقامت صادر شده ویژه طرح «مدیریت منابع و سرمایه گذاری اتباع و مهاجرین خارجی در زنجیره تولید»  طی مراسمی با حضور مسئولین مربوطه، رونمایی و تحویل تعدادی از اتباع خارجی گردید.

وی در این مراسم تصریح کرد: تنها طرح قانونی و حمایتی اتباع در کشور طرح مذکور می باشد که به ابتکار سازمان ملی مهاجرت و همکاری شرکت زنجیره تامین دانش و بانک ملی اجرایی شده است و در استان خراسان رضوی نیز مورد استقبال اتباع واقع شده است و فرآیند اجرایی آن در این استان کماکان ادامه دارد.

شرافتی افزود: بر اساس این طرح اتباع و مهاجرین خارجی مجاز در استان با مراجعه به دفاتر اقامت و اشتغال نسبت به مشارکت در این طرح اقدام می‌نمایند و با افتتاح حساب نزد شعب بانک ملی استان و در چارچوب همین طرح می‌توانند از مزایای آن همچون اقامت، اشتغال، بیمه و سایر موارد بهره مند می‌شوند.

طرح مدیریت منابع و سرمایه گذاری اتباع و مهاجرین خارجی در زنجیره تولید به منظور جذب سپرده‌های خُرد اتباع و مهاجران خارجی در طرح‌های صنایع زیربنایی کشور بر اساس اعلام سازمان ملی مهاجرت، تهیه و تدوین شده است.

اصل مبلغ سپرده گذاری اتباع در این طرح ثابت است و حاضران در طرح به عنوان سهامدار امکان برخورداری از سود سهام را در آینده نزدیک برخوردار خواهند بود و در هر زمانی که اتباع تصمیم به خروج از کشور و یا انصراف از حضور در طرح را داشته باشند امکان دریافت وجه سپرده و سلب امتیازات ارائه شده به صورت همسان پیش‌بینی شده است.

سازمان ملی مهاجرت حضور اتباع خارجی در این طرح را اختیاری دانسته و اعلام کرده است حضور نداشتن اتباع در طرح یادشده به منزله تمایل نداشتن آنان به دریافت تسهیلات متمایز در حوزه بیمه، تردد، کارت بانکی و دیگر تسهیلات است.

پایان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا