اقتصاد

تشدید فعالیت سامانه بارشی در ۶ استان

به گزارش مجله تیتر ۱۲ به نقل از برنا، سازمان هواشناسی در پی تشدید فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌های کشور در روزهای دوشنبه ۲۱ خرداد و سه‌شنبه ۲۲ خردادماه، هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر کرد.

رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، وقوع گردوخاک در برخی نقاط و بارش تگرگ در نقاط مستعد از جمله مخاطرات این سامانه خواهد بود.

همچنین این سامانه در روزهای یادشده، نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی اردبیل، شمال و شرق زنجان و ارتفاعات استان‌های مازندران و البرز را در بر خواهد گرفت.

از آثار این بارش‌ها می‌توان به‌ احتمال جاری‌شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و احتمال سقوط سنگ به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، رخداد تگرگ، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی اشاره کرد.

در نتیجه به احتیاط در سفرهای بین‌شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت طبیعت‌گردی به‌ویژه در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، آمادگی راهداری و سایر دستگاه‌های اجرایی و خودداری از محلول پاشی و سم پاشی باغات و مزارع توصیه می‌شود.
پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا