وب گردی

راهپیمایی روز قدس؛ طوفان خشم آزادی خواهان جهان علیه رژیم صهیونیستی

روز جهانی قدس آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است که امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ (رمضان ۱۳۹۹ هجری شمسی) آن را روز رسمی حمایت از مردم فلسطین نامید و از مسلمانان و آزادی خواهان سراسر جهان خواست که دست خود را کوتاه کنند. رژیم صهیونیستی و حامیان آن متحد می شود.

نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس مورد حمایت بسیاری از فرهیختگان و آزادی خواهان جهان قرار گرفته است، به طوری که در سال های اخیر به غیر از ایران، در کشورهای مختلف جهان راهپیمایی روز قدس برگزار شده است. منابع، این تعداد به ۸۰ کشور در قاره های مختلف جهان می رسد.

امسال روز قدس با توجه به اینکه ۶ ماه از عملیات الاقصی و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و کرانه باختری رود اردن که منجر به شهادت ۳۳ هزار فلسطینی شد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انتظار می رود راهپیمایی روز قدس امسال با شکوه بیشتری در کشورهای مختلف برگزار شود و در واقع صحنه محکومیت و انزوای رژیم اسرائیل را به دنبال داشته باشد.

«احمد دستمالچیان» در خصوص معنا و ویژگی های روز قدس در سال ۱۴۰۳ اظهار داشت: فلسفه وجودی روز قدس تبیین جنایات رژیم صهیونیستی و یادآوری اشغالگری است که این رژیم انجام داده است.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی ساکنان اصیل سرزمین فلسطین را در ۷۵ سال گذشته از وطن خود رانده و دارایی های آنها را غصب کرده است، تصریح کرد: این رژیم در این سال ها جنایات بسیاری را مرتکب شده که در تاریخ بی سابقه است. و در روز قدس این جنایات توسط افکار عمومی و آزادی خواهان در سراسر جهان محکوم می شود.

این دیپلمات سابق جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه روز قدس یک روز راهبردی برای جهاد است، گفت: از آنجایی که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به دستور امام خمینی (ره) به عنوان روز قدس اعلام شد، این حرکت آغاز شده است. سالیانه یک سال گسترش می یابد و شفاف سازی های مربوط به جنایات رژیم صهیونیستی افزایش یافته و امسال با توجه به شرایط خاص رژیم صهیونیستی قطعا شاهد ابعاد گسترده تری از ابراز خشم و نفرت مردم خواهیم بود. جهان علیه رژیم صهیونیستی در روز قدس.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در این سال ها سعی کرده خود را قربانی جلوه دهد و فلسفه وجودی خود را بر اساس همین موضوع تبیین کند، ادامه داد: این بار به دلیل جنایات بزرگی که برای جبران شکست خود در طوفان انجام داده است. -اقصی هزینه های زیادی را برای خود ایجاد کرد و موجی از خشم و نفرت را در افکار عمومی در سراسر جهان به وجود آورد.

دستمالچیان در این خصوص افزود: بنابراین روز قدس امسال روز طوفان خشم بزرگ علیه رژیم صهیونیستی در سراسر جهان خواهد بود و افکار عمومی جهان و آزادیخواهان جنایات رژیم صهیونیستی را به طور گسترده محکوم خواهند کرد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا