بین الملل

روز سخت گنبد آهنین مقابل موشک های مقاومت

به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، در شرایطی که رسانه‌های رسمی رژیم صهیونیستی از حملات مستمرموشکی حزب الله علیه مناطق الجلیل و شهرک‌های صهیونیست نشین به ویژه کریات شمونه خبر دادند، کاربران فضای مجازی با انتشار تصاویری از انفعال سامانه پدافند هوایی گنبد آهنین در مقابل این موشک‌ها و اصابت مستقیم این موشک‌ها به اهداف خود تصاویری را منتشر کردند.

 

.

 

در عین حال شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی با انتشار گزارشی تصویری از آتش سوزی گسترده در منطقه شمال فلسطین اشغالی بر اثر اصابت موشک‌های مقاومت خبر داد.

برخی از رسانه‌های صهیونیستی نیز تهدید حزب الله به شلیک یکباره ۳۰۰ موشک علیه تل‌آویو و اشدود در صورت ادامه جنایاتش در غزه و لبنان را منعکس کردند.

یدیعوت آحارانوت هم در خبری اعلام کرد، حزب الله طی ۴ بیانیه حملات موشکی صورت گرفته علیه شمال (فلسطین اشغالی) را به عهده گرفت.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز با انتشار ویدیویی از آتش سوزی در شمال فلسطین اشغالی تاکید کرد، این آتش سوزی بر اثر اصابت موشک‌های حزب الله به وجود آمده است.

اما این تمام ماجرای شکست امروز رژیم صهیونیستی در برابر موشک‌های مقاومت نبود.

روزنامه عبری زبان گلوبس هم عصر یک شنبه در گزارشی به دلایل شکست سامانه‌های پدافندی و نظامیان صهیونیست در مقابله با موشک‌هایی پرداخت که از داخل نوار غزه به سوی تل‌آویو و نقاط مختلف دیگری در عمق رژیم صهیونیستی شلیک شدند.

به نوشته این رسانه عبری زبان، بعد از ماه‌ها جنگ در نوار غزه، ظهر یک شنبه مناطق مختلفی از مرکز اسرائیل شاهد سقوط موشک‌هایی بود که از غزه شلیک شده‌اند.

به اعتراف این رسانه مناطق مرکزی اسرائیل دو ماه بود که شاهد حملات موشکی نبود و از ۲۹ ژانویه یعنی حدود ۴ ماه قبل نیز تل‌آویو چنین شرایطی را داشت.

گلوبس در توجیه شکست اسرائیل در پایان دادن به توان موشکی حماس در نوار غزه هم نوشت: این موشک‌ها شاید در لحظه‌ای و تحت فشار شلیک شده باشند، یا آنکه حماس آنها را قبلا در مناطقی آماده شلیک کرده بود و اکنون دیگر راهی جز شلیک کردن آنها پیش روی خود نمی‌دید.

هیلا هاملنیک متخصص هوا فضا و یکی از کارشناسان شرکت کننده در ساخت گنبد آهنین در این رابطه به این رسانه عبری زبان گفت: تحلیل‌های ما نشان می‌دهند که این موشک‌ها از داخل رفح شلیک شده‌اند، اما اینکه بگوییم دیگر موشکی شلیک نخواهد شد، پاسخ منی است، حماس همچنان موشک‌های مختلفی در اختیار دارد، موشک‌های فجر ۵ موشک‌هایی بزرگ و مخرب هستند که وزن آنها به ۹۱۵ کیلوگرم می‌رسد، حماس به طور حتم از ماه‌ها قبل آنها را آماده شلیک کرده و زیر ساخت‌های لازم برای شلیک آنها را هم فراهم کرده است و احتمالا در فرصت مناسب آنها را شلیک خواهد کرد.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا