بین الملل

روز ۱۹۸ طوفان الاقصی|حمله پهپادی به جولان اشغالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در  ۱۹۸  روز عملیات طوفان‌الاقصی حمله هوایی رژیم صهیونیستی به رفح ادامه یافت و  در حمله به دو باب منزل مسکونی در این  شهر ، ۸ فلسطینی از جمله ۵ کودک و دو زن به شهادت رسیدند. 

منطقه المغراقه در شمال النصیرات در مرکز نوار غزه نیز هدف حمله هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفت. 

دیر البلح در مرکز نوار غزه هم هدف توپخانه‌های رژیم اسرائیل قرار گرفت. 

حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف کرانه باختری از جمله نابلس و الخلیل نیز بامداد امروز ادامه داشت و در پی این حملات چندین فلسطینی ربوده شدند. 

مقاومت اسلامی عراق نیز یک هدف حیاتی در جولان اشغالی را هدف حمله پهپادی قرار داد.

 

کاربران محترم مهمترین تحولات یکصد و نود و هشمین روز عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

******************************************************************

۰۳:۳۲- فراخوان حماس برای اعتصاب عمومی 

🔹در پی جنایت صهیونیست ها در یورش به اردوگاه نور شمس در طولکرم و به شهادت رساندن ۱۴ فلسطینی جنبش حماس خواستار اعتصاب عمومی در روز یکشنبه در کرانه باختری شد.

🔹جنبش حماس در بیانیه خود تاکید کرد: ما از مردم خود در کرانه باختری می‌خواهیم که فردا یکشنبه به اعتصاب عمومی متعهد شوند و همه میدان‌ها و نقاط رویارویی را به زبانه آتش در برابر اشغالگری تبدیل کنند و سلاح‌ها را به سمت اشغالگری و شهرک نشینان جنایتکار آن نشانه بگیرند.

🔹وزارت بهدشت فلسطین تعداد شهدای حملات اخیر رژیم صهیونیستی به اردوگاه نور شمس در طولکرم واقع در کرانه باختری را ۱۴ شهید اعلام کرد. 

🔹جنبش فتح هم در واکنش به جنایت صهیونیست‌ها در طولکرم و غزه روز یکشنبه را اعتصاب فراگیر اعلام کرد.  

 

۰۳:۱۳-  ۴۸۳ شهید در کرانه باختری از ابتدای تجاوز به غزه 

🔹وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، در پی تجاوز رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف کرانه باختری از هفتم اکتبر تاکنون ۴۸۳ نفر شهید شدند.

 

۰۲:۴۴- هشدار هنیه به صهیونیست‌ها درباره تجاوز به رفح: آماده دفاع هستیم

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در گفت‌وگو با آناتولی: 

🔹موضع واشنگتن در قبال حمله به رفح فریبنده است و در دام بازی نقش‌ها (تبادل نقش) بین آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها نمی‌افتیم. 

🔹اگر دشمن تصمیم بگیرد به رفح حمله کند، مردم ما پرچم سفید را بالا نخواهند برد و مقاومت آماده دفاع از خود است.

🔹رژیم اشغالگر اگر فکر می کند که با جنایت در حق خانواده ام و کشتار فرزندانم می تواند رهبری جنبش را برای امتیاز دادن در مذاکرات تحت فشار قرار دهد در «توهم» بسر می برد. 

🔹اسرائیل با آتش بس موافقت نکرد و آنچه می خواهد این است که اسرای خود را بازگرداند و سپس جنگ را از سر بگیرد و این اتفاق نخواهد افتاد.

 

۰۲:۳۰- شنیده شدن صدای انفجارها در شهر درعای سوریه 

🔹برخی منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجارها در شهر درعای سوریه خبر دادند.

🔹هنوز ماهیت این انفجارها مشخص نیست و منابع رسمی سوری خبری در این باره منتشر نکردند اما برخی منابع مدعی حمله موشکی رژیم صهیونیستی(هوا به هوا) به هدفی بر فراز حومه غربی درعا در جنوب سوریه شدند. 

🔹خبرنگار العالم در درعا به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد جنگنده‌های اسرائیلی ایستگاه رادار بین شهر إزرع و شهرک نامر در حومه درعا را هدف قرار دادند که در پی این حمله سامانه پدافندی به مقابله با آنها برخاست که به گفته این منبع تنها خسارات مادی به همراه داشته است. 

🔹خبرنگار اسپوتنیک نیز از مقابله پدافندی سوریه با تجاوز رژیم صهیونیستی در حومه درعا خبر داد.

🔹خبرنگار اسپوتنیک در درعا گفت: پس از نیمه شب امروز، پدافند هوایی سوریه به موشک‌های دشمن که قصد هدف قرار دادن یکی از سایت‌های سامانه پدافند هوایی واقع بین شهرهای (إزرع) و (نامر)، در حومه شمالی استان را داشتند، پاسخ دادند.

 

۰۲:۱۷- شهادت ۸ فلسطینی در حمله به رفح 

🔹در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به دو باب منزل مسکونی در شهر رفح در جنوب نوار غزه، ۸ فلسطینی از جمله ۵ کودک و دو زن به شهادت رسیدند. 

 

۰۲:۱۱- حمله هوایی رژیم صهیونیستی به الخیام در جنوب لبنان

🔹خبرنگار المیادین در جنوب لبنان از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به اطراف شهرک الخیام واقع در جنوب لبنان خبر داد. 

 

۰۲:۴- هنیه: موضع اسرائیل علیه ترکیه در حمایت از حماس، «وقاحت سیاسی» است

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی:

🔹واکنش اسرائیل به مواضع دولت ترکیه در حمایت از حماس، وقاحت سیاسی است و ماهیت اشغالگری را نشان می دهد که می خواهد به کشتار فلسطینی‌ها همچنان ادامه دهد و حضور حامیان آنها را درک نمی کند و بی اهمیت جلوه می دهد.

🔹آنچه اردوغان در مورد حماس، غزه و مسئله فلسطین به زبان راند، بازتاب و منعکس کننده وجدان مردم ترکیه است که مسئله فلسطین را آرمان خود و غزه را معیاری برای انسانیت می دانند.

🔹وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به موضع گیری مداخله جویانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که استقبال از هنیه توسط رجب طیب اردوغان را خجالت آور قلمداد کرده بود، گفته بود: این اسرائیل است که باید بخاطر قتل و کشتار ۳۵ هزار فلسطینی خجالت بکشد.

 

۰۱:۲۷- حمله پهپادی مقاومت عراق به جولان اشغالی 

🔹مقاومت اسلامی عراق یک هدف حیاتی در جولان اشغالی را هدف قرار داد.

🔹در بیانیه مقاومت اسلامی عراق آمده است: مبارزان مقاومت اسلامی در عراق در ادامه رویکرد مقاومت در برابر اشغالگری، حمایت از مردم غزه و در پاسخ به قتل عام‌های رژیم غاصب صهیونیستی علیه غیرنظامیان فلسطینی اعم از کودکان، زنان و سالخوردگان، صبح امروز یکشنبه ۲۱ آوریل ۲۰۲۴ یک هدف حیاتی در جولان اشغالی را با چندین پهپاد هدف قرار داد.

🔹در این بیانیه بر تداوم این حملات برای هدف قرار دادن و درهم کوبیدن محل تجمع و استقرار نظامیان دشمن تاکید شده است. 
 

۰۰:۳۲- عملیات ضد صهیونیستی در رام الله 

🔹منابع فلسطینی از عملیات ضد صهیونیستی و تیراندازی در رام الله خبر می دهند.

🔹این حادثه نزدیک روستای بیت سیرا در جنوب غربی رام الله روی داد.

🔹خبرنگار المیادین گزارش داد که نظامیان صهیونیست ایست بازرسی الحمرا در دره اردن را بستند و نیروهای نظامی این رژیم پس از هدف قرار گرفتن از سوی رزمندگان مقاومت به حال آماده باش در آمدند.

 

۰۰:۲۱- شهدای فلسطینی در طولکرم به ۱۴ نفر رسید

🔹وزارت بهدشت فلسطین تعداد شهدای حملات اخیر رژیم صهیونیستی به اردوگاه نور شمس در طولکرم واقع در کرانه باختری را ۱۴ شهید اعلام کرد. 

🔹جنبش فتح در واکنش به جنایت صهیونیست‌ها در طولکرم و غزه اعتصاب فراگیر اعلام کرد. 
 

۰۰:۱۶- حمله هوایی رژیم صهیونیستی به مرکز شهر رفح 

🔹در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به منزلی در اردوگاه الشابوره در مرکز نوار غزه سه فلسطینی شهید شدند. 

 

۰۰:۱۴- حمایت‌های  آمریکا از اسرائیل داد تشکیلات خودگردان را هم درآورد 

🔹ریاست‌ تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد: کمک‌های نظامی آمریکا به اسرائیل باعث قربانی شدن هزاران فلسطینی می‌شود.

🔹حمایت امنیتی آمریکا تشدیدی خطرناک و چراغ سبز اسرائیل برای گسترش دامنه جنگ در منطقه است. 

 

۰۰:۰۸- حمله راکتی مقاومت فلسطین به مرکز نظامی «کیسوویم»

🔹گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد: مرکز نظامی «کیسوویم» مجاور نوار غزه را هدف حملات راکتی خود قرار داده است. 

 

۰۰:۰۴- تکذیب خبر فشار بر رهبران حماس برای ترک قطر 

🔹یک منبع فلسطینی نزدیک به حماس در گفتگو با المیادین تاکید کرد که اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌های خارجی و عربی پیرامون فشار بر رهبران این جنبش جهت ترک قطر صحت ندارد.

🔹منبع مذکور اشاره کرد که رهبران سیاسی حماس به دنبال مکانی دیگر بجای قطر نیستند و شایعات مطرح شده در این زمینه، جنگ رسانه‌ای به منظور اعمال فشار بر این جنبش در سایه پایبندی آن به خواسته توقف کامل جنگ و خروج نیروهای اشغالگر از غزه به عنوان پیش زمینه توافق مبادله اسرا است.

🔹در همین راستا، “روعی کایس” خبرنگار شبکه عبری زبان کان نیز تاکید کرد که یک منبع نزدیک به حماس در گفتگو با المیادین گفته خبر منتشر شده در وال استریت ژورنال پیرامون فشار بر رهبران حماس برای ترک قطر و گشتن به دنبال جایگزینی دیگر صحیح نیست و بخشی از جنگ رسانه‌ای است.

 

۰۰:۰۲- حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان 

🔹منابع خبری از حمله هوایی رژیم صهیونسیتی به شهرک «طیرحرفا» واقع در جنوب لبنان خبر دادند.

🔹از جزئیات این حمله گزارش بیشتری منتشر نشده است. 

 

۰۰:..  تل آویو سفرای کشورهای حامی عضویت دولت فلسطین در سازمان ملل را احضار کرد

🔹 اسراییل کاتص، وزیرخارجه رژیم صهیونیستی از احضار سفرای کشورهایی که در نشست روز جمعه شورای امنیت سازمان ملل متحد به قطعنامه عضویت کامل دولت فلسطین در سازمان ملل متحد رای مثبت داده بودند، به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی خبر داد.

🔹 کاتص اعلام کرد روز یکشنبه سفرای کشورهای فرانسه، کره جنوبی، مالت، ژاپن، اکوادور، اسلوونی به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی فراخوانده خواهند شد تا مراتب اعتراض تل آویو را نسبت به رای مثبت کشورهای مزبور به قطعنامه عضویت کامل دولت فلسطین در سازمان ملل را به پایتخت های خود منتقل کنند.

🔹 رای گیری قطعنامه عضویت کامل دولت فلسطین در سازمان ملل متحد جمعه شب علی رغم رای مثبت ۱۲ کشور شورای امنیت به دلیل رای وتوی آمریکا به شکست انجامید.

 

این خبر بروز رسانی می‌شود… 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا