اقتصاد

صاحبخانه شدن مردم در گرو زمین دولتی و پرداخت تسهیلات بانکی ساخت مسکن

حجت الاسلام احدآزادی خواه سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه  اقتصادی خبرگزاری برنا درباره واگذاری زمین و ارائه تسهیلات به مردم برای ساخت مسکن، اظهار داشت: ضرورت دارد شعاری که رئیس جمهور مبنی بر ساخت سالانه یک میلیون مسکن داد عملی شود و زمین نماند تا مردم نیز امیدوار شوند که مشکل شان حل می‌شود

وی با بیان اینکه یکی از ابر چالش‌های امروز جوانان موضوع مسکن است، اظهار کرد: دولت باید زمین را به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار دهد ما مشکل زمین در کشور نداریم. وقتی زمین به اندازه کافی در اختیار داریم دولت، منابع طبیعی و وزارت خانه‌های جهادکشاورزی و راه باید تدبیر کنند و دست به دست هم بدهند که زمین رایگان را در اختیار مردم قرار دهند.

صاحبخانه شدن مردم در گرو زمین دولتی و پرداخت تسهیلات بانکی ساخت مسکن

آزادی خواه بیان کرد: اگر دولت زمین رایگان در اختیار مردم قرار دهد درصد قابل توجهی از مشکل مسکن جوانان حل می‌شود. گام دوم تسهیلات مسکن است دولت باید این تسهیل گری را انجام دهد که مردم متقاضی مسکن اقدام به ساخت مسکن کنند.

وی خاطر نشان کرد: تسهیلات ساخت مسکن باید امروز یکی از ارزانترین و سهل الوصول‌ترین تسهیلات بانکی بعد از وام ازدواج باشد؛ دولت باید خط اعتباری مستقیم برای و تسهیلات ساخت مسکن مردم اختصاص دهد. همچنین باید دولت در انحصار زمین را بشکند به جوانان زمین برای ساخت مسکن اعطا کند و در کنار آن پرداخت تسهیلات ساخت مسکن را هم با اصلاح شبکه بانکی به سرانجام برساند و اجرای تکلیف قانونی و بر زمین مانده تسهیلات ساخت مسکن به مردم را پرداخت کند تا خود جوانان مسکن بسازند.

صاحبخانه شدن مردم در گرو زمین دولتی و پرداخت تسهیلات بانکی ساخت مسکن

آزادی خواه خاطرنشان کرد: اگر این دو گام برداشته شود بالای ۸۰ درصد جوانان صاحب مسکن می‌شوند و مشارکت مردم در توسعه اقتصادی و جهش تولید مسکن نیز به وقوع خواهد پیوست.

پایان 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا