بین الملل

عضو حماس: ۷۰ درصد اسرای صهیونیستی کشته شده اند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «خلیل الحیه»، رئیس دفتر روابط اسلامی و عربی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در گفتگو با شبکه المنار لبنان اظهار داشت که بیشتر اسرای رژیم اسرائیل کشته شده‌اند.

الحیه گفت که بعد از ۸ ماه از تجاوز به غزه، دشمن در نابودی مقاومت با وجود این همه جنایت و کمک از آمریکا شکست خورده است. 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، عضو دفتر حماس تأکید کرد: مقاومت قادر خواهد بود که برای مدتی طولانی و ماه‌های متوالی به مقابله با اشغالگران صهیونیست و دفاع از ملت خود ادامه دهد.

خلیل الحیه، همچنین گفت که مقاومت آن بخش از توانمندی‌های آسیب دیده خود را بازسازی کرده است و می‌تواند خود با شرایط مختلف حسب امکانات خود وفق دهد.

وی با بیانی اینکه ما به دنبال توافقی هستیم که اسرایمان را در مقابل اسرای صهیونیستی آزاد کند، گفت: دشمن صهیونیستی می‌خواهد اسرای خود را با زور نظامی آزاد کند؛ اما در بمباران‌ها باعث کشته شدن ۷۰ درصد آنها شده است.

او با اشاره به جبهه‌های گشوده شده علیه صهیونیست‌ها گفت: جبهه‌های یمن، لبنان و عراق توقف حملات خود را منوط به توقف تجاوز به غزه کرده‌اند.

عضو حماس افزود: وقتی با نیروهای مقاومت در منطقه دیدار می‌کنیم تاکید می‌کنیم که نبرد یکی است و مذاکرات هم یکی است.

الحیه تأکید کرد: نبردی که دشمن خواهان طولانی کردن آن است، باید همه برای مدتی طولانی آماده باشند و ملت ما جز مقاومت و مبارزه انتخاب دیگری ندارد.

وی بر مطالبات قبلی حماس تأکید کرد و  گفت: هدف ما از مذاکرات، توقف کامل تجاوز، عقب نشینی کامل نظامیان اسرائیلی از نوار غزه و توافق برای مبادله اسرا بعد از آن است.

الحیه در مورد پیشنهاد آتش بس مصر نیز اظهار داشت: طرح اخیری که به ما پیشنهاد شد، بسیار به خواسته‌هایمان نزدیک است اما دشمن نه به طرح نه میانجیگران احترامی نگذاشت.

او در پایان گفت: گذرگاه رفح به پادگان نظامی اسرائیلی تبدیل شده است و ما خواهان خارج ساختن همه اشغالگران از گذرگاه هستیم و غیر از این خروج را نمی‌پذیریم.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا