گوناگون

غول‌های فناوری در حال ترک OpenAI: اپل به دنبال مایکروسافت کرسی خود را در هیئت‌مدیره واگذار می‌کند!

در پی اقدام مشابه مایکروسافت، اپل نیز کرسی خود در هیئت‌مدیره OpenAI را واگذار کرد. اگرچه فشارهای رگولاتوری به عنوان دلیل اصلی این تصمیم‌ها عنوان می‌شود، اما OpenAI اعلام کرده است که جلسات منظمی با این دو غول فناوری خواهد داشت.

به گزارش توسعه برند به نقل از دیجیاتو، براساس گزارش فایننشال تایمز، اپل نیز قصد دارد مانند مایکروسافت عمل کند و کرسی خودش در هیئت‌مدیره OpenAI را واگذار کند.

هفته گذشته در گزارشی گفته شده بود «فیل شیلر»، مدیر اپ استور و رئیس سابق بخش بازاریابی اپل، به‌عنوان ناظر به هیئت‌مدیره OpenAI ملحق می‌شود. ناظر هیئت‌مدیره سمتی غیررسمی است؛ فرد ناظر می‌تواند در جلسات هیئت‌مدیره حضور داشته باشد اما حق رأی‌ ندارد.

بااین‌حال، فایننشال تایمز در گزارش جدید خود ادعا کرده هم اپل هم مایکروسافت هم‌زمان با نظارت بسیار گسترده رگولاتوری‌ها روی سرمایه‌گذاری غول‌های فناوری در استارتاپ‌های هوش مصنوعی، قصد دارند کرسی‌هایشان در هیئت‌مدیره OpenAI را واگذار کنند.

ادامه همکاری OpenAI با اپل و مایکروسافت

همچنین به گفته یکی از سخن‌گویان OpenAI، این استارتاپ به‌عنوان بخشی از «رویکرد جدید برای اطلاع‌رسانی و تعامل با شرکای استراتژیک مهم خود» جلسات منظمی با آن‌ها برگزار خواهد کرد.

کمیسیون اروپا ماه گذشته گفته بود درحال بررسی همکاری مایکروسافت و OpenAI است. کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده نیز سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، آمازون و گوگل در استارتاپ‌های هوش مصنوعی را بررسی می‌کند.

باوجود توافق اپل و OpenAI، چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT به iOS 18 و سایر سیستم‌عامل‌های اپل اضافه خواهد شد همچنین سیری قادر خواهد بود درخواست‌های پیچیده کاربران را برآورده کند. نکته قابل‌توجه این است که در این همکاری نه OpenA‌I نه اپل پولی پرداخت نمی‌کنند. به باور اپل این شرکت فناوری Op‌en‌AI را در اختیار صدها میلیون کاربر قرار می‌دهد؛ به همین دلیل نباید هزینه‌ای به Op‌enAI بپردازد.

توسعه برند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا