فناوری

همه چیز درباره بسته اینترنت رایگان انتخاباتی دولت که پنج روز قبل فعال شد

گروه علمی و فناوری خبرگزاری برنا؛ چهارشنبه گذشته بود که وزارت ارتباطات خبر از فعالسازی بسته اینترنت ۲۰ گیگابایتی سی روزه ویژه استفاده از هشت سکوی بومی ایتا، بله، روبیکا، سروش پلاس، ویراستی، گپ، آیگپ، تلوبیون داد، این کار با هدف افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه در ایام برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری انجام شد تا مردم امکان بیشتری برای آشنایی با نامزدهای انتخاباتی و برنامه‌های آن‌ها داشته باشند.

نکته قابل توجه اکنون این است که در حال حاضر براساس آمار متولیان امر بالغ بر ۵۰ درصد مجموع ترافیک تولیدی کشور در بستر سکوهای بومی تولید می‌شود و ارائه بسته مذکور با توجه به نکته فوق به بخش قابل توجهی از کاربران ایرانی کمک خواهد که شناخت عمیق‌تری از کاندیدها پیدا کنند از طرفی نامزدهای انتخابات هم می‌توانند با استفاده از ظرفیت سکوهای بومی ارتباط بیشتری با مردم بگیرند.

البته بعد از اعلام امکان فعالسازی این بسته برخی سوالات برای کاربران پیش آمد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پرسش نخست در رابطه با نحوه فعالسازی این بسته در شبکه سه اپراتور اصلی همراه کشور بود، مردم برای فعال کردن این بسته در شبکه دو اپراتور همراه اول و رایتل باید کد دستوری #۶۷۳*۱۰۰* شماره‌گیری کنند، این امکان در اپراتور ایرانسل هم از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۱*۵* فراهم شده است.

پرسش دوم کاربران درباره نحوه استعلام بسته مذکور بعد از فعالسازی بود.

کاربران بعد از شماره‌گیری کدهای دستوری فوق برای اطمینان از فعالسازی بسته مورد اشاره و دریافت گزارش نحوه استفاده می‌توانند از درگاه‌های اختصاصی اپراتورها (همراه اول، رایتل من و ایرانسل من) استفاده کنند.

کاربران همراه اول اگر در برنامک همراه اول امکان مشاهده گزارش نحوه استفاده بسته خود را پیدا نکردند این امکان را دارند که کد دستوری #۱۰*۱۰۰* را شماره گیری کنند تا گزارش نحوه استفاده اینترنت خود را به وسیله پیامک دریافت کنند.

نکته دیگر این است که اپراتورها اولویت استفاده از بسته ویژه انتخابات ریاست جمهوری را نسبت به سایر بسته‌های فعال کاربران هنگام استفاده از هشت سکوی ایتا، روبیکا، تلوبیون، ویراستی، سروش پلاس، بله، گپ و آیگپ بالاتر قرار داده‌اند و زمانی که کاربران از این هشت سکو استفاده می‌کنند، ترافیک بسته هدیه آن‌ها مصرف می‌شود.

البته کاربران شبکه اینترنت باید به این موضوع هم توجه کنند که بسته مذکور فقط در هشت سکوی فوق قابل استفاده است و اگر برای مثال کاربری از سکوی مسیریاب یا موتور جستجو استفاده کرد، ترافیک از محل بسته عادی او مصرف خواهد شد و اگر بسته دیگری غیر از بسته اینترنت هدیه ویژه انتخابات ریاست جمهوری روی خط او فعال نباشد، امکان استفاده از سکویی غیر از ۸ برنامک فوق را پیدا نخواهد کرد.

سوال دیگری که برای برخی کاربران پیش آمد بعد از استفاده از بخش غیر پیام‌رسانی بله یا روبینو و vod ابر برنامک روبیکا و زمانی بود که ترافیک بسته عادی آن‌ها مصرف شد، پاسخ این پرسش اختصاص بسته هدیه مذکور به بخش پیام رسانی سکوهای یاد شده است، یعنی کاربران اگر از بخش پیام رسان روبیکا و بله را استفاده کنند، ترافیک از محل بسته هدیه آن‌ها مصرف می‌شود اما اگر کاربری در vod ابر برنامک روبیکا فیلمی را تماشا کند، ترافیک از محل بسته عادی آن‌ها مصرف خواهد شد.

همچنین کاربران در صورت داشتن پرسش درباره این بسته می‌توانند با مراکز تماس اپراتورهای ارتباطی تماس بگیرند.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا