فناوری

هند از ژاپن در زمینه انرژی‌ خورشیدی سبقت گرفت

به گزارش مجله تیتر ۱۲ به نقل از برنا؛ این پیشرفت، تعهد هند به گذار جهانی به سمت استفاده از منابع انرژی پایدار را نشان می‌دهد، به‌گونه‌ای که انرژی خورشیدی اکنون ۵٫۸ درصد از تولید برق کشور را به خود اختصاص داده است، در حالیکه طی ۸ سال گذشته این رقم تنها ۰٫۵ درصد بوده است.

در زمینه تولید انرژی خورشیدی، در سال ۲۰۲۳ هند با بیش از ۱۸ تراوات ساعت، بعد از چین با بیش از ۱۵۶ تراوات ساعت، آمریکا با بیش از ۳۳ تراوات ساعت و برزیل با بیش از ۲۲ تراوات ساعت، در رتبه چهام قرار گرفته است. 

لازم به ذکر است که براساس اهداف تعیین شده در کنفرانس تغییر اقلیم سازمان ملل متحد (COP28) در سال ۲۰۲۳، هند در تلاش است تا ظرفیت جهانی انرژی‌های تجدیدپذیر را تا سال ۲۰۳۰ به سه برابر افزایش دهد.

سیاست‌گذاری‌های قدرتمند و سرمایه‌گذاری‌های قابل‌توجه در حوزه زیرساخت‌های انرژی تجدیدپذیر نیز، به‌منظور تحقق اهداف ماموریت ملی خورشیدی هند مبنی‌بر تولید ۷۰٫۱۰ گیگاوات انرژی خورشیدی، انجام گرفته است. تقویت انرژی خورشیدی در هند، به افزایش پایداری زیست‌محیطی و همچنین توسعه اجتماعی و اقتصادی کمک می‌کند، به‌گونه‌ای که گسترش مزارع خورشیدی و تاسیسات خورشیدی روی پشت‌بام، منجر به اشتغال‌زایی به‌ویژه در مناطق روستایی می‌شود و وابستگی به واردات سوخت‌های فسیلی را کاهش می‌دهد.

پایان 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا