اقتصاد

واحد جدید نیروگاه ری مرداد ماه امسال وارد مدار می‌شود

قائم‌مقام و معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی گفت: واحد مقیاس متوسط و جدید نیروگاه ری تا نیمه مردادماه امسال برای افزایش پایداری شبکه برق جنوب تهران و بهبود تراز تولید و مصرف وارد مدار می‌شود.

به گزارش مجله تیتر ۱۲ به نقل از برنا، مهران گلابکش در جریان بازدید از روند ساخت واحد‌های جدید نیروگاه ری افزود: در راستای بهبود تراز تولید و مصرف برق استان تهران، تامین برق مطمئن و پایدار و کمک به پایداری شبکه برق جنوب تهران، پروژه احداث دو واحد مقیاس متوسط و نیروگاه سیکل‌ترکیبی کلاس F ری در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در پروژه نیروگاه کلاس اف ری با جمع‌آوری واحد‌های گازی کم‌بازده و قدیمی موجود در این نیروگاه یک بلوک سیکل ترکیبی هزار مگاواتی احداث خواهد شد که با بهره‌برداری از واحد‌های راندمان بالا در این پروژه علاوه بر افزایش ظرفیت تولید نیروگاه، ثمرات زیست‌محیطی فراوانی را به همراه خواهد داشت.
گلابکش با اشاره به اینکه پس از تحویل زمین پروژه به مپنا عملیات اجرایی نیروگاه به زودی آغاز خواهد شد، اضافه کرد: همچنین جهت اتصال واحد‌های نیروگاه سیکل‌ترکیبی به شبکه برق کشور، پروژه احداث پست ۲۳۰ کیلوولت GIS ری در دست احداث است که با اتمام فعالیت‌های ساختمانی نیروگاه، عملیات نصب و راه‌اندازی تجهیزات به زودی آغاز خواهد شد.
قائم‌مقام و معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با بیان اینکه امسال امکان برق‌دار کردن پست GIS نیروگاه فراهم خواهد شد، گفت: تجهیزات پست ری شامل چهار فیدر نیروگاهی، ۶ فیدر خط انتقال و سه فیدر ترانسفورماتور به همراه‌LCC‌های مربوطه در اقدامی کم‌سابقه طی دو دهه اخیر توسط یکی از سازندگان معتبر اروپایی تامین و در سال گذشته وارد کارگاه ری شده است.
گلابکش در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح نیروگاهی مقیاس متوسط ری اشاره کرد و افزود: این پروژه نیز شامل دو واحد ۴۲ مگاواتی است که واحد نخست آن هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصدی در حال اجراست و براساس پیش‌بینی صورت گرفته در نیمه مردادماه امسال وارد مدار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بخش اعظم تجهیزات این واحد از محل تولید داخل و با بهره‌گیری از توان متخصصان و کارشناسان داخلی تامین شده است، ادامه داد: زمین محل احداث واحد دوم نیز تسطیح و خاکبرداری شده و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا