فناوری

پنجاهمین ماموریت مداری «اسپیس‌ایکس» در سال ۲۰۲۴ انجام شد

با پرتاب گروه جدیدی از ماهواره‌های اینترنتی «استارلینک» به مدار زمین، شرکت «اسپیس‌ایکس» پنجاهمین ماموریت مداری خود را در سال ۲۰۲۴ انجام داد.

به گزارش مجله تیتر ۱۲ به نقل از ایسنا، شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) ۲۰ ماهواره اینترنتی «استارلینک»(Starlink) را روز ۱۴ مه در پنجاهمین ماموریت مداری سال ۲۰۲۴ خود پرتاب کرد.

به نقل از اسپیس، یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) حامل ماهواره‌های استارلینک در ساعت ۲:۳۹ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی از «پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ» کالیفرنیا به پرواز درآمد.

اولین مرحله فالکون ۹ همانطور که برنامه‌ریزی شده بود، حدود ۸.۵ دقیقه پس از پرتاب به زمین بازگشت و به صورت عمودی روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین اسپیس‌ایکس در اقیانوس آرام فرود آمد. براساس توضیحات ماموریت اسپیس‌ایکس، این هجدهمین پرتاب و فرود برای مرحله اول فالکون ۹ بود.

پنجاهمین ماموریت مداری «اسپیس‌ایکس» در سال ۲۰۲۴ انجام شد

در همین حال، مرحله بالایی فالکون ۹ به حمل کردن ۲۰ ماهواره استارلینک به سوی مدار پایین زمین ادامه داد تا آنها را حدود ۶۱ دقیقه پس از پرتاب مستقر کند.

سی و پنج مورد از ۵۰ پرتاب مداری اسپیس‌ایکس در سال جاری تا به امروز به ساخت شبکه ماهواره‌ای استارلینک اختصاص داشته‌اند که در حال حاضر از بیش از ۵۹۰۰ ماهواره فعال تشکیل شده است.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا