بین الملل

کشته های ارتش اسرائیل به ۶۲۱ نفر رسید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های رژیم اسرائیل امروز چهارشنبه در روز ۲۲۲ جنگ، به نقل از ارتش این رژیم از کشته شدن یکی از نظامیان ارتش در درگیری‌های اخیر نوار غزه خبر دادند.

بر اساس این گزارش‌ها، رژیم اسرائیل رسما خانواده گروهبان «ایرا یائیر گیسپان»، را که در درگیری‌های نوار غزه کشته شده است، در جریان هلاکت این نظامی قرار داد که با کشته شدن این نظامی، شمار کشته‌های ارتش متجاوز به ۶۲۱ نفر افزایش یافت. این تعداد نظامیان در جنگ غزه کشته شده‌اند.

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم اسرائیل دوشنبه این هفته در مراسم یادبود کشته‌های ارتش صهیونیستی، مدعی شد که در یک سال گذشته (در هفت ماه گذشته)، بیش از ۱۷۰۰ نفر کشته شده‌اند که بنا به ادعای او، ۷۱۶ تن از آن‌ها غیرنظامی هستند.

گردان‌های عزّالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس پانزدهم مهر ماه گذشته (هفتم اکتبر)، طی عملیات بی‌سابقه‌ای که «طوفان الاقصی» نامیده شده، در حمایت از قدس و مسجد الاقصی، توانست برای اولین بار در تاریخ نبردهای خود با اشغالگران وارد اراضی اشغالی ۱۹۴۸ شود و شمار زیادی از صهیونیست‌ها را به اسارت بگیرد که به باور تحلیلگران، این عملیات پوشالی بودن قدرت این رژیم غاصب را نشان داد.

رژیم اسرائیل بعد از این عملیات، شروع به جنگ علیه نوار غزه زد و با حمایت‌های سیاسی و نظامی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، دست به کشتار بی‌سابقه و ویرانی گسترده در این منطقه زد که منجر به خشم افکار عمومی جهانی و شکل‌گیری اعتراضات مردمی و دانشجویی در این کشورها زده و هم‌چنان ادامه دارد.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا