اقتصاد

۴۶ هزار شرکت اسرائیلی تعطیل شدند

به گزارش مجله تیتر ۱۲ به نقل از برنا، روزنامه اسراییلی «معاریف» فاش کرد که از زمان آغاز جنگ غزه در ۷ اکتبر، ۴۶۰۰۰ شرکت اسرائیلی با توجه به پیامد‌های جنگ بر رژیم اشغالگر و انزوای فزاینده آن در سطح جهان با تداوم تجاوزات علیه نوار غزه، در‌های خود را بسته اند..

این روزنامه در گزارشی نوشت: این تعطیلی توسط شرکت اطلاعات تجاری Coface Bdi فاش شد که به مدت ۳۵ سال اطلاعات تجاری را برای مدیریت ریسک اعتباری ارائه می‌کند و در زمینه تجزیه و تحلیل و طبقه‌بندی همه شرکت‌ها و موسسات در اقتصاد اسرائیل فعالیت دارد.

پیش بینی‌ها حاکی از آن است که تعداد شرکت‌های تعطیل شده تا پایان سال جاری به ۶۰ هزار شرکت افزایش یابد.

روزنامه معاریف به نقل از مدیرعامل این شرکت یوئل امیر گفت: “این عدد بسیار بالایی است که بخش‌های زیادی را شامل می‌شود. “

وی تصریح کرد: بخش‌هایی که آسیب جدی دیده اند عبارتند از: صنعت ساختمان و ساختمان و سایر صنایعی که حول آن می‌چرخند مانند سرامیک، تهویه مطبوع، آلومینیوم و مصالح ساختمانی.

امیر افزود: از جمله بخش‌هایی که در طول جنگ نیز به شدت آسیب دیدند، «بخش تجارت شامل صنعت مد، کفش، مبلمان و لوازم خانگی و بخش خدمات از جمله قهوه خانه ها، خدمات سرگرمی و سرگرمی و حمل و نقل است.

از جمله بخش‌هایی که تحت تأثیر جنگ قرار گرفته‌اند عبارتند از: «صنعت گردشگری که وضعیتی را تجربه می‌کند که در آن گردشگری خارجی تقریباً وجود ندارد و مناطق گردشگری که به مناطق جنگی تبدیل شده‌اند».

وی افزود: بخش کشاورزی نیز تحت تأثیر قرار گرفت، زیرا بیشتر آن در مناطق جنگی جنوب و شمال قرار دارد و از کمبود نیروی انسانی رنج می‌برد.

مدیر عامل Coface Bdi توضیح داد: “در نهایت وقتی شرکت‌ها در‌های خود را می‌بندند و توانایی بازپرداخت بدهی‌ها را ندارند، آسیب‌های محیطی به مشتریان، تامین کنندگان و شرکت‌هایی که بخشی از اکوسیستم آن هستند وارد می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا